ÚDRŽBA

Praní do 40°C v běžném pracím prostředku ručně, (v pračce program jemnější praní), Textilii nekroutit (neždímat aby nedošlo k popraskání švů), odstřeďování v pračce je v pořádku, při ručním praní vodu pouze vymačkat. Nepoužívat aviváž! Nebělit! Nežehlit!

ZPŮSOB POUŽITÍ ODĚVŮ

do rukou se Vám dostává funkční oblečení nejvyšší kvality, zajišťující excelentní komfort nošení díky prodyšnosti, lehkosti materiálu a zároveň s vysokou UV ochranou. Pro zachování životnosti a funkčnosti oděvů, prosím, dodržujte níže uvedené zásady zacházení s výrobkem a způsob údržby oděvů:

  • Koktejl z opalovacích krémů, slané vody a chlorované vody, UV paprsky, krystaly písku a soli – bez ohledu na to, jak byl smíšený – je pro každý textilní materiál mimořádnou výzvou. Sušení krystalů soli, zbytků chlóru a mechanických nečistot může poškodit elastan použitý v materiálu a vést k rychlejšímu vyblednutí barev. Abyste se mohli dlouho těšit z oděvů, plavek atd. po koupeli se proto dobře sprchujte čistou vodou nebo si opláchněte oděv. Tento postup bude přínosem nejen pro oblečení, ale také pro Vaše vlasy a pokožku.
  • Mokrý koupací oblek neuchovávejte příliš dlouho v plastovém sáčku. Sušte oblečení rozprostřené nebo nejlépe zavěšené ve stínu. Ačkoli suché oděvy snášejí UV záření velmi dobře, pokud jsou mokré, může to také přispět k vyblednutí.
  • Dokonce i když jste použili málo nebo vůbec žádné opalovací krémy, voděodolný krém jiných hostů se může nalepit na tkaniny a spojit se s množstvím chlóru obsaženým v koupací vodě. Ve večerních hodinách je proto vhodné, aby se koupací prádlo krátce vypralo v malém množství pracího prostředku – v případě potřeby i s mycím prostředkem. To usnadňuje odstraňování potu a mastnoty. Oděvy Hyphen a UVtex snášejí jemný prací program při 30 – 40 ° C.
  • Opalovací krémy často způsobují nevzhledné skvrny na plavkách, kosmetické látky (zejména nenasycené mastné kyseliny), mohou poškodit vlákna materiálu. Přesto prosím nevzdávejte ochranu před UV zářením. Krém prostě naneste zhruba 20 minut před oblečením ochranných oděvů. 
  • Naše materiály jsou pletené a mají velmi malé smyčky, které se mohou zachytit na hranách kamenů, hrubých okrajích bazénů nebo dřevěném povrchu atd. To může vést k vytažení (zatržení) vláken a vzniku žmolků. Oděvy se tím málokdy zničí, ale prostě nevypadají pak již tak hezky.